Ta witryna wykorzystuje pliki cookie, dowiedz się więcej Zgadzam się

Informatyka+

rekrutacja

studia IT

Z ŻYCIA PROJEKTU

Targi Wiedzy

Zakończenie projektu Informatyka+

2012-08-28.

Warszawska Wyższa Szkoła Informatyki zaprasza na zakończenie Informatyki+. Zapraszamy na ostatnie zajęcia w projekcie!

więcej ›

Szukamy informatycznych talentów

2012-06-08.

Warszawska Wyższa Szkoła Informatyki poszukuje uczniów i uczennic liceów i techników, których pasją jest szeroko rozumiana informatyka.

więcej ›

Krótkie wykłady o informatyce

2012-01-05.

po prostu do poczytania …

więcej ›

Kolejna edycja konkursu "Informatyka – moja pasja" rozpoczęta!

2012-04-20.

Z przyjemnością informujemy o ostatniej już – trzeciej edycji konkursu Informatyka – moja pasja.

więcej ›

Maraton informatyczny Informatyki+

2012-04-05.

Informatyka+ serdecznie zaprasza na Dzień Otwarty Projektu – Maraton Informatyczny.

więcej ›

Dyplom inżyniera informatyka gwarancją dobrej pracy!

2011-05-13.

Rośnie zainteresowanie zatrudnieniem specjalistów z branży IT

więcej ›

Zasoby biblioteki WWSI dla uczestników projektu!

2011-09-20.

Serdecznie zapraszamy uczestników projektu Informatyka+ do korzystania z księgozbioru biblioteki WWSI.

więcej ›

Filmoteka Informatyki+

2011-01-28.

Filmoteka to materiały filmowe, które przedstawiają reportaże z życia projektu.

więcej ›


Archiwum aktualności

Kuźnia Talentów

Dla uczniów...

Zajęcia realizowane w ramach Kuźni przewidziano z myślą o uczniach szczególnie zainteresowanych dziedziną informatyki i odnoszących sukcesy w nauce przedmiotów informatycznych.

W szczególności do wzięcia udziału w projekcie zapraszamy uczniów kształcących się w klasach o profilach związanych z szeroko rozumianą informatyką: technik informatyk, technik teleinformatyk, technik cyfrowych procesów graficznych, mechatronika, zarządzanie informacją itp.

Na potrzeby rekrutacji do udziału w projekcie sformułowano definicję ucznia zdolnego. Jest to uczeń spełniający przynajmniej jeden z poniższych warunków:

  • uczeń z bardzo dobrymi wynikami w nauce (oceny 5-6) z przedmiotów technologia informacyjna lub informatyka,
  • uczeń rekomendowany przez nauczyciela i wybijający się ponad przeciętność w danej klasie przynamniej w dwóch obszarach tematycznych obejmujących podstawy programowe z przedmiotów: technologia informacyjna i informatyka,
  • uczeń przygotowujący się do udziału w Olimpiadzie Informatycznej na jednym z jej szczebli,
  • uczeń nagrodzony w konkursie informatycznym organizowanym przez organy prowadzące szkoły lub inne jednostki edukacyjne o zasięgu przynajmniej jednej gminy.

Kursy

Wybranych uczniów zaprosimy do udziału w cyklu specjalistycznych szkoleń z zakresu informatyki. W ramach projektu zaplanowano 6 cyklów 24 - godzinnych kursów w okresie ferii zimowych oraz przed wakacjami (łącznie blisko 2000 godzin zrealizowanych w trakcie 45 24-godzinnych kursów w Regionalnych Ośrodkach Projektu oraz 36 kursów w Warszawskiej Wyższej Szkole Informatyki). Kursy będą prowadzone przez nauczycieli akademickich w oparciu o materiały przygotowane w ramach modułów dydaktycznych opracowanych dla projektu. Przewidziano udział ok. 1440 uczniów.

Kuźnia Talentów Informatycznych - Jesień - zima 2011/2012

Praca w studenckich kołach naukowych

Uczniów szczególnie zainteresowanych informatyką, którzy chcieliby poświęcić również czas po zajęciach szkolnych na zgłębianie interesujących ich obszarów informatyki zapraszamy do udziału w pracach studenckich kół naukowych działających w Warszawskiej Wyższej Szkole Informatyki.

Dla wszystkich uczniów zainteresowanych dołączeniem do studentów pracujących w kołach przewidzieliśmy bezpłatne konsultacje z wykładowcami – opiekunami kół, tak aby umożliwić im dorównanie do poziomu studentów realizujących zaawansowane projekty w ramach kół naukowych. Ze względu na lokalizację uczelni – w pracach uczelnianych kół studenckich będą uczestniczyć głównie uczniowie z Warszawy i okolic.

Nasza propozycja dla uczniów z innych regionów to prezentacje prac kół naukowych realizowane na zaproszenie szkół. W ramach Wszechnicy na Kołach wykładowcy oraz studenci odwiedzą z prezentacją swoich osiągnięć oraz metod pracy 30 szkół, które zaproszą nas do siebie.

W tej chwili na terenie Warszawskiej Wyższej Szkoły Informatyki działają następujące studenckie koła naukowe:

Zapraszamy do odwiedzin stron studenckich kół naukowych WWSI.

Dla nauczycieli informatyki i technologii informacyjnej...

Dla nauczycieli - opiekunów uczniów uzdolnionych przewidziano warsztaty metodyczne prowadzone przez ekspertów m.in. z Olimpiady Informatycznej. Warsztaty będą realizowane w oparciu o materiały autorskie opracowane na potrzeby programu edukacyjnego Informatyka+ - między innymi poradnik metodyczny z zakresu specyfiki pracy z uczniem uzdolnionym.

Wydawnictwo będzie składało się z części metodycznej, w której szczególny nacisk zostanie położony na zagadnienia związane ze specyfiką pracy dydaktycznej z uczniem wykazującym ponadprzeciętne uzdolnienia w zakresie przedmiotów informatycznych oraz materiałów do praktycznego zastosowania w pracy z takimi uczniami. Będą to głównie scenariusze projektów indywidualnych i grupowych do zastosowania w pracy indywidualnej z uczniem lub w pracy szkolnych kół informatycznych.

Wydanie zaplanowano na rok 2010. Poradnik będzie stanowił bazę dla warsztatów metodycznych dla nauczycieli przedmiotów informatycznych, trafi także do szkół objętych wsparciem w ramach projektu (ok. 1000 szkół).