Ta witryna wykorzystuje pliki cookie, dowiedz się więcej Zgadzam się

Informatyka+

rekrutacja

studia IT

Z ŻYCIA PROJEKTU

Targi Wiedzy

Zakończenie projektu Informatyka+

2012-08-28.

Warszawska Wyższa Szkoła Informatyki zaprasza na zakończenie Informatyki+. Zapraszamy na ostatnie zajęcia w projekcie!

więcej ›

Szukamy informatycznych talentów

2012-06-08.

Warszawska Wyższa Szkoła Informatyki poszukuje uczniów i uczennic liceów i techników, których pasją jest szeroko rozumiana informatyka.

więcej ›

Krótkie wykłady o informatyce

2012-01-05.

po prostu do poczytania …

więcej ›

Kolejna edycja konkursu "Informatyka – moja pasja" rozpoczęta!

2012-04-20.

Z przyjemnością informujemy o ostatniej już – trzeciej edycji konkursu Informatyka – moja pasja.

więcej ›

Maraton informatyczny Informatyki+

2012-04-05.

Informatyka+ serdecznie zaprasza na Dzień Otwarty Projektu – Maraton Informatyczny.

więcej ›

Dyplom inżyniera informatyka gwarancją dobrej pracy!

2011-05-13.

Rośnie zainteresowanie zatrudnieniem specjalistów z branży IT

więcej ›

Zasoby biblioteki WWSI dla uczestników projektu!

2011-09-20.

Serdecznie zapraszamy uczestników projektu Informatyka+ do korzystania z księgozbioru biblioteki WWSI.

więcej ›

Filmoteka Informatyki+

2011-01-28.

Filmoteka to materiały filmowe, które przedstawiają reportaże z życia projektu.

więcej ›


Archiwum aktualności

Udostępniono moduł dla uczniów w ramach otwartego portalu wiedzy Polska Wszechnica Informatyczna

2009-05-04.
Projekt Informatyka+ to inicjatywa środowiska akademickiego na rzecz podniesienia kompetencji uczniów szkół ponadgimnazjalnych w zakresie informatyki i technologii informacyjno-komunikacyjnych. W ramach zasobów dydaktycznych udostępnianych uczniom i nauczycielom w projekcie znajdą się również te, gromadzone w portalu Polska Wszechnica Informatyczna.

Jest to otwarty portal wiedzy, który powstał jako odpowiedź na rodzący się na świecie ruch otwartej edukacji.

„Powstający ruch otwartej edukacji łączy utrwaloną tradycję dzielenia się dobrymi pomysłami z innymi nauczycielami, z opartą na współpracy, interaktywną kulturą Internetu. Ruch ten zbudowany jest na przekonaniu, że każdy powinien mieć swobodę wykorzystywania, dostosowywania do swoich potrzeb, ulepszania i rozpowszechniania materiałów edukacyjnych bez ograniczeń. Pedagodzy, uczniowie i wszyscy ci, którzy podzielają tę wiarę, na całym świecie jednoczą siły, by uczynić edukację zarówno bardziej dostępną, jak i bardziej skuteczną. Podatny grunt dla tych wysiłków tworzy powiększający się zbiór otwartych zasobów edukacyjnych. Na zasoby te składają się udostępniane na otwartej licencji materiały do zajęć, scenariusze lekcji, podręczniki, gry, oprogramowanie i inne materiały wspomagające zarówno nauczanie, jak i uczenie się. Dzięki nim edukacja jest łatwiej dostępna, szczególnie tam, gdzie brak pieniędzy na materiały edukacyjne. Wspierają one także kulturę uczestnictwa: wspólnego nauczania, tworzenia, dzielenia się i współpracy. Takiej właśnie kultury potrzebują zmieniające się społeczeństwa oparte na wiedzy” (deklaracja kapsztadzka - wrzesień 2007).

Podstawowym celem działalności PWI jest udostępnienie w ograniczonym zakresie otwartych zasobów edukacyjnych dla kierunku studiów informatyka kandydatom, studentom, wykładowcom oraz absolwentom a także innym zainteresowanym osobom oraz instytucjom.

Założone cele realizowane są między innymi poprzez utworzenie biblioteki otwartych zasobów edukacyjnych (skryptów, sylabusów, ćwiczeń, konspektów, wykładów w formacie pdf. oraz dvd) oraz stworzenie interaktywnego portalu - polska wszechnica informatyczna - jako platformy, z której udostępniane byłyby otwarte zasoby edukacyjne dla kierunku informatyka.

W ramach projektu Informatyka+ przewidziano utworzenie specjalnego modułu dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych zawierającego między innymi wykłady z zakresu szeroko rozumianej informatyki udostępniane on-line, testy predyspozycyjne, testy wiedzy.