Ta witryna wykorzystuje pliki cookie, dowiedz się więcej Zgadzam się

Informatyka+

rekrutacja

studia IT

Z ŻYCIA PROJEKTU

Targi Wiedzy

Zakończenie projektu Informatyka+

2012-08-28.

Warszawska Wyższa Szkoła Informatyki zaprasza na zakończenie Informatyki+. Zapraszamy na ostatnie zajęcia w projekcie!

więcej ›

Szukamy informatycznych talentów

2012-06-08.

Warszawska Wyższa Szkoła Informatyki poszukuje uczniów i uczennic liceów i techników, których pasją jest szeroko rozumiana informatyka.

więcej ›

Krótkie wykłady o informatyce

2012-01-05.

po prostu do poczytania …

więcej ›

Kolejna edycja konkursu "Informatyka – moja pasja" rozpoczęta!

2012-04-20.

Z przyjemnością informujemy o ostatniej już – trzeciej edycji konkursu Informatyka – moja pasja.

więcej ›

Maraton informatyczny Informatyki+

2012-04-05.

Informatyka+ serdecznie zaprasza na Dzień Otwarty Projektu – Maraton Informatyczny.

więcej ›

Dyplom inżyniera informatyka gwarancją dobrej pracy!

2011-05-13.

Rośnie zainteresowanie zatrudnieniem specjalistów z branży IT

więcej ›

Zasoby biblioteki WWSI dla uczestników projektu!

2011-09-20.

Serdecznie zapraszamy uczestników projektu Informatyka+ do korzystania z księgozbioru biblioteki WWSI.

więcej ›

Filmoteka Informatyki+

2011-01-28.

Filmoteka to materiały filmowe, które przedstawiają reportaże z życia projektu.

więcej ›


Archiwum aktualności

Przygotowania do matury czas zacząć…

2011-09-26.

Przygotowania do matury czas zacząć…

Warszawska Wyższa Szkoła Informatyki zaprasza uczniów klas maturalnych na cykl kursów przygotowujących do matury z matematyki (…z elementami informatyki) oraz kursów przygotowujących do matury z informatyki. Kursy realizowane są w ramach Kuźni Talentów Informatycznych projektu INFORMATYKA+.

Rozpoczynamy już w październiku! Sprawdź dogodne lokalizacje i terminy kursów.

  • Kurs przygotowujący do matury z matematyki (…z elementami informatyki):

Wiele osób zainteresowanych studiowaniem na kierunkach technicznych, w tym - informatyce wyklucza matematykę z kręgu swoich zainteresowań jako nieprzydatny, czysto teoretyczny przedmiot. Matematyka nie jest jednak wyłącznie nauką o liczbach i pojęciach geometrycznych - dostarcza narzędzi do otrzymywania ścisłych wniosków w oparciu o przyjęte założenia, zatem odnosi się do prawidłowości rozumowania, a ta umiejętność niezbędna jest w większości dziedzin, szczególnie w odniesieniu do kierunków technicznych.

Nasze szkolenie nie jest standardowym kursem przygotowującym do egzaminu z matematyki. Jego autorzy, choć z wykształcenia matematycy w swojej pracy dydaktycznej poświęcili się edukacji informatycznej odnosząc na tym polu znaczące sukcesy. Przy okazji prezentowania zadań matematycznych wskazują te obszary matematyki, które znalazły zastosowanie w dziedzinie informatyki.

Kurs przygotowuje do egzaminu maturalnego z matematyki na poziomie podstawowym.

Zajęcia mają charakter warsztatowy. Kurs jest prowadzony przez nauczycieli ze szkół ponadgimnazjalnych oraz wykładowców akademickich.

Kurs trwa 24 godziny.

NAJBLIŻSZE TERMINY KURSÓW W WWSI (Warszawa)

NAJBLIŻSZE TERMINY KURSÓW W REGIONALNYCH OŚRODKACH PROJEKTU (Łódź, Elbląg, Białystok, Lublin)

  • Kurs przygotowujący do matury z informatyki:

Ten kurs jest poświęcony przygotowaniu uczniów do zdawania egzaminu maturalnego z informatyki. Informatyka jako przedmiot szkolny obrosła w wiele nieporozumień. Niektórzy uczniowie, sprawni w posługiwaniu się komputerem uważają, że matura z informatyki jest sprawdzianem głównie tych ich umiejętności. Jest jednak inaczej – ten egzamin wymaga solidnego przygotowania się z uwzględnieniem standardów wymagań egzaminacyjnych z informatyki. Zwracamy również uwagę na nie mniej ważną stronę techniczną matury z Informatyki, gdyż w znaczący sposób powodzenie na tym egzaminie zależy od prawidłowego i bezawaryjnego posługiwania sprzętem komputerowym i jego oprogramowaniem przez zdających.

W Części I materiałów prowadzimy rozważania ogólne na temat matury z informatyki oraz komentujemy najważniejsze dokumenty i wypływające z nich wnioski związane z tym egzaminem.

W Części II zamieszczamy zadania z poprzednich egzaminów maturalnych z informatyki, większość z nich komentując. Zadania w tej części są podzielone na kilka grup.

Zajęcia kursu mają charakter warsztatowy i polegają głównie na rozwiązywaniu zadań maturalnych z poprzednich egzaminów lub zadań o podobnym charakterze.

NAJBLIŻSZE LOKALIZACJE I TERMINY KURSÓW

Tych z Was, którzy interesują się informatyką i w tym roku nie muszą jeszcze myśleć o maturze zapraszamy na cykl kursów tematycznych z zakresu sieci komputerowych, grafiki, baz danych. Proponujemy dogodne terminy, które nie kolidują z zajęciami w szkole. Każdy znajdzie coś interesującego dla siebie. Zapraszamy do zapoznania się z kalendarium kursów na listopad i grudzień.

Wszyscy uczestnicy kursów, którzy ukończą szkolenie otrzymają certyfikaty oraz atrakcyjne pamięci flash w formie opaski na rękę, które przydadzą się do zarchiwizowania Waszych osiągnięć z kursu.

WARUNKI UCZESTNICTWA

 

Matura z matematyki znów obowiązkowa

Od maja 2010 roku egzamin maturalny z matematyki jest obowiązkowy dla wszystkich maturzystów. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, uczeń może wybrać egzamin z matematyki na poziomie podstawowym lub rozszerzonym, jednak osoba, która wybierze poziom rozszerzony musi zdać również egzamin na poziomie podstawowym z tego przedmiotu.

Niezbędne informacje

Podstawowe dokumenty, związane z egzaminem maturalnym, są publikowane przez Centralną Komisję Egzaminacyjną (CKE) na stronie http://www.cke.edu.pl

Informatory zawierają m.in.:

● opis struktury i formy egzaminu maturalnego z przedmiotów w tym:
opis arkusza dla poziomu podstawowegozasady oceniania arkuszy egzaminacyjnych,
● wymagania egzaminacyjne,
● szczegółowy opis standardów wymagań egzaminacyjnych poziom podstawowy i rozszerzony,
● przykładowe arkusze i schematy oceniania.

Terminarz egzaminów maturalnych 2012

Matematyka …a studia

Matematyka na poziomie podstawowym jest egzaminem obowiązkowym, dlatego też większość uczelni wprowadza matematykę jako przedmiot, który jest uwzględniany w postępowaniu rekrutacyjnym. Waga punktowa jest uzależniona od kierunku.

Uczelnie realizujące kształcenie na kierunkach technicznych potrzebują studentów z dobrymi podstawami w zakresie matematyki, dlatego tam najbardziej liczy się poziom rozszerzony. Nawet jednak osoby, które myślą o wyborze kierunków humanistycznych powinny zawalczyć o dobry wynik z egzaminu podstawowego z matematyki. Punkty z egzaminu z poziomu podstawowego z tego przedmiotu są uwzględniane na prawie wszystkich humanistycznych wydziałach, jego waga jest mniejsza niż innych przedmiotów, jednak są to cenne punkty w postępowaniu rekrutacyjnym.