Ta witryna wykorzystuje pliki cookie, dowiedz się więcej Zgadzam się

Informatyka+

I+ w Twoim regionie

W każdym z województw objętych projektem działa Regionalny Ośrodek Projektu. Dzięki działalności ROP Informatyka+ znajdzie się znacznie bliżej uczniów z miejscowości najdalej oddalonych od Warszawy.

W ośrodkach przewidziano między innymi realizację kursów informatycznych dla uczniów z regionu. I edycja kursów odbyła się w okresie ferii zimowych 2009-2010. Najbliższe szkolenia planowane są w okresie maj-czerwiec 2010. Rekrutacja realizowana jest bezpośrednio w Ośrodkach Regionalnych.

Regionalne Ośrodki Projektu pełnią również zadania centrów informacyjnych o projekcie Informatyka+. W każdym ROP działa koordynator projektu służący informacją i pomocą uczestnikom oraz Tutor - nauczyciel odnoszący sukcesy w pracy z uczniami uzdolnionymi. Zadaniem Tutora jest między innymi udzielanie konsultacji metodycznych oraz w zakresie programu Informatyka+ dla nauczycieli informatyki i technologii informacyjnej w danym regionie. Przy ROP-ach prowadzone są informatyczne koła zainteresowań dla uczniów. Zapraszamy do skontaktowania się z Ośrodkiem Projektu w Państwa Regionie.