Ta witryna wykorzystuje pliki cookie, dowiedz się więcej Zgadzam się

Informatyka+

rekrutacja

studia IT

Z ŻYCIA PROJEKTU

Targi Wiedzy

Zakończenie projektu Informatyka+

2012-08-28.

Warszawska Wyższa Szkoła Informatyki zaprasza na zakończenie Informatyki+. Zapraszamy na ostatnie zajęcia w projekcie!

więcej ›

Szukamy informatycznych talentów

2012-06-08.

Warszawska Wyższa Szkoła Informatyki poszukuje uczniów i uczennic liceów i techników, których pasją jest szeroko rozumiana informatyka.

więcej ›

Krótkie wykłady o informatyce

2012-01-05.

po prostu do poczytania …

więcej ›

Kolejna edycja konkursu "Informatyka – moja pasja" rozpoczęta!

2012-04-20.

Z przyjemnością informujemy o ostatniej już – trzeciej edycji konkursu Informatyka – moja pasja.

więcej ›

Maraton informatyczny Informatyki+

2012-04-05.

Informatyka+ serdecznie zaprasza na Dzień Otwarty Projektu – Maraton Informatyczny.

więcej ›

Dyplom inżyniera informatyka gwarancją dobrej pracy!

2011-05-13.

Rośnie zainteresowanie zatrudnieniem specjalistów z branży IT

więcej ›

Zasoby biblioteki WWSI dla uczestników projektu!

2011-09-20.

Serdecznie zapraszamy uczestników projektu Informatyka+ do korzystania z księgozbioru biblioteki WWSI.

więcej ›

Filmoteka Informatyki+

2011-01-28.

Filmoteka to materiały filmowe, które przedstawiają reportaże z życia projektu.

więcej ›


Archiwum aktualności

Wydawnictwa

W ramach projektu Informatyka+ powstał autorski program zajęć dodatkowych z zakresu ICT dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych w nawiązaniu do podstawy programowej oraz zatwierdzonych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej programów nauczania przedmiotów Technologia informacyjna i Informatyka. Na potrzeby projektu sformułowano założenia dydaktyczne, cele edukacyjne, określono treści nauczania, sposoby mierzenia osiągnięć ucznia. Opracowane dla projektu Informatyka+ założenia programowe stały się podstawą do opracowania materiałów dydaktycznych, z których korzystali wykładowcy realizujący zajęcia w ramach projektu, jak również nauczyciele i uczniowie, którzy brali w nim udział. Są to zeszyty dydaktyczne, prezentacje, ćwiczenia z rozwiązaniami, testy wiedzy, filmy. Materiały są prezentowane w pięciu modułach tematycznych odzwierciedlających zakres materiału realizowany w szkołach ponadgimnazjalnych: Algorytmika i programowanie, Bazy danych, Grafika, multimedia, technologie internetowe, Sieci komputerowe oraz Tendencje rozwoju informatyki i jej zastosowań.

Przeglądarka materiałów

Realizacja zajęć w oparciu o program Informatyka+ odbywała się w latach 2009-2012.Poradnik metodyczny dla nauczycieli przedmiotów informatycznych w zakresie pracy z uczniem uzdolnionym. Wydawnictwo będzie składało się z części metodycznej, w której szczególny nacisk zostanie położony na zagadnienia związane ze specyfiką pracy dydaktycznej z uczniem wykazującym ponadprzeciętne uzdolnienia w zakresie przedmiotów informatycznych oraz materiałów do praktycznego zastosowania w pracy z takimi uczniami. Będą to głównie scenariusze projektów indywidualnych i grupowych do zastosowania w pracy indywidualnej z uczniem lub w pracy szkolnych kół informatycznych. Wydanie zaplanowano na rok 2009. Poradnik będzie stanowił bazę dla warsztatów metodycznych dla nauczycieli przedmiotów informatycznych przewidzianych w projekcie. Trafi także do szkól objętych wsparciem w ramach projektu (ok. 1000 szkół).Homo Informaticus - wydawnictwo o charakterze popularnonaukowym zawierające zbiór wykładów – esejów z zakresu tendencji w rozwoju informatyki i jej zastosowań. Autorami wykładów będą profesorowie akademiccy, eksperci z zakresu szeroko rozumianej informatyki. Książka została pomyślana jako lektura nadobowiązkowa dla uczniów zainteresowanych historią informatyki, rozwojem społeczeństwa informacyjnego, tendencjami w rozwoju nowoczesnych technologii ICT. Wydanie zaplanowano na rok 2010. Wydawnictwo trafi do szkół objętych wsparciem w ramach projektu (ok.1000 szkół).Zbiór wykładów popularnonaukowych opracowanych na potrzeby Wszechnicy Popołudniowej. Publikacja zawierająca około 20 wykładów z różnych obszarów informatyki trafi do szkół objętych projektem.